مشخصات انواع لوله پنج لایه
بازدید : 214 | دوشنبه 12 آذر 1397 - 15:58
mahna
ارسالی ها : 1
عضویت : 12 /9 /1397
محل زندگی : تهرانلوله 5پنج لایه، یکی از بهترین انواع لوله پنج لایه می باشد که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود. این لوله کاربرد های زیادی در صنعت ساختمان دارد که می توان از مهم ترین آنها به استفاده در سیستم گرمایش از کف اشاره کرد.

نسل جدید لوله های 5 لایه از جنس لوله های تلفیقی pex-al-pex می باشد. فناوری pex-al-pex جایگزین مناسبی برای لوله های فلزی محسوب می شود که با تلفیق پلیمر و فلز، به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک زیادی می کند، همچنین سهولت نصب و اتصالات آن باعث می شود تا محصول مناسبی برای کاربرد در تأسیسات ساختمان باشد.

آخرین دستاورد لوله های 5 لایه است که طبق جدیدترین تکنولوژی های بین المللی ساخته شده است. استفاده از لوله 5 لایه ، داشتن یک لوله کشی بدون نقص را برای دهه های متمادی تضمین می کند، چرا که این محصول به دلیل آلیاژ آلومینیومی خاص به کار رفته در آن و البته دارا بودن بهترین پلیمر موجود (پلی اتیلن) میزان رسوب پذیری را به حداقل رسانده و باعث دوام سیستم لوله کشی می شود.

لوله های 5 لایه با دستگاه هیدروستاتیک مورد آزمایش قرار گرفته اند و مقاومت زیادی در برابر فشار و دمای بالا از خود نشان می دهند.
لازم بذکر است به طور کلی اتصالات لوله های پنج لایه، اتصالات خاص و گران قیمتی هستند که با تجهیزات مخصوص و سرعت بالا قابل انجام می باشند.

اتصالات لوله پنج لایه جی پایپ از نوع پرسی می باشد، که با به کارگیری تکنولوژی RTS و کد رنگ به بازار عرضه می شود. این تکنولوژی احتمال خطر آب بندی نشدن سیستم لوله کشی ساختمان را بدلیل اشتباهاتی از قبیل خطای مجری طرح به حداقل می رساند. در اتصالات نیز به جای استیل از آلومینیوم استفاده می شود، تا عمل پرس دقیق تر صورت گیرد.
همان طور که پیش تر ذکر شد، یکی از کاربردهای لوله پنج لایه در سیستم های گرمایش از کف است که در مقایسه با سایر روش های گرمایشی، مثل استفاده از رادیاتور و ... حس آرامش بیشتری به انسان می بخشد. گرمایش کفی بدلیل توزیع یکنواخت حرارت در تمام محیط، غیر از ساختمان های مسکونی، که کاربری شخصی دارند، برای تأمین گرمای فضاها و اماکن عمومی نیز ایده آل است استفاده از این سیستم ها که با بکارگیری لوله های 5 لایه براحتی میسر می شود، دارای مزایای زیر است:

در مصرف انرژی تا 40 درصد صرفه جویی می شود.
کل محوطه به طور یکنواخت گرم می شود.
رطوبت هوا حفظ شده و مانع خشکی هوا می شود.
میزان غبار معلق در هوا به شدت کاهش می یابد.
تمام سیستم در کف نصب می شود و فضای مفید سالن اشغال نمی شود

استفاده از لوله چند لایه در سیستم های گرمایش از کف DEM : در سیستم های گرمایش از کف DEM امکان صرفه جویی در مصرف انرژی تا 52 درصد ( 12 درصد بیشتر از یک سیستم معمولی) فراهم می شود، ضمن اینکه 60 % حرارت حاصل شده در این سیستم به صورت تابشی است که همین امر آسایش و بهداشت را برای ساکنین آپارتمان به ارمغان می آورد.
مدیریت هوشمند انرژی ( DEM ) امکان تنظیم دما را در سطح مطوب و به صورت خودکار فراهم می کند. DEM یک تکنولوژی کنترلی است که با استفاده از ترموستات های بی سیم، دقیقه به دقیقه شرایط فضاهای مختلف را مانیتور کرده و هر اتاقی را در دمای مطولب نگه می دارد. استفاده از لوله های 5 لایه جی پایپ در این سیستم، باعث بالانس هیدرولیکی مدارها به صورت خودکار می شود، بنابراین نه تنها در ابتدای نصب، بلکه در صورت اِعمال تغییراتی از قبیل تغییر پوشش کف، یا تغییر کاربری اتاق ها نیز، نیازی به تنظیم دستی مدارها وجود ندارد.
چنانچه سیستم گرمایش از کف به خوبی بالانس نگردد، اب داخل لوله ها عمدتا از مسیر کوتاه تر عبور می کند که این امر باعث می شود از بقیه مسیرها دبی پایین تری عبور کند و در نتیجه سبب اتلاف زیاد انرژی می شود.
DEM با دریافت بازخوردهای مربوط به زمان رسیدن به دماهای تنظیم شده، در ترموستات های محیط های مختلف ساختمان و همچنین با محاسبه دبی مدارها، به طور هوشمند و مداوم سیستم را بالانس می نماید و ضمن فراهم آوردن آسایش مطلوب، همواره سیستم گرمایش از کف را در حالت بهینه ( از نظر مصرف انرژی ) قرار می دهد. همان طور که پیش تر گفته شد، سیستم های گرمایش از کف، باعث صرفه جویی 40 درصدی مصرف انرژی می شوند، اما سیستم گرمایشی DEM که ساخت و اجرای آن با لوله 5 لایه امکان پذیر است، صرفه جویی در مصرف انرژی را تا 52 درصد افزایش می دهد.

برای حصول یک سیستم گرمایش از کف مناسب جی پایپ پیشنهاد می شود که طبق آخرین فناوری های روز دنیا تولید و عرضه می شود.

از دیگر مزایای سیستم گرمایش از کف DEM می توان به موارد زیر اشاره کر
عدم نیاز به بالانس دستی مدارها
بهبود در توزیع حرارت
کنترل وضعیت آب ورودی به سیستم از نظر امکان حصول عملکرد ایده آل در مدارهای مختلف
کنترل صحت عملکرد مدارهای مختلف سیستم های گرمایش از کف
افزایش سرعت واکنش تا 25 درصد
نصب و استفاده آسان
استفاده از سیستم بای پس برای محافظت از پمپ

همچنین DEM دارای برخی مزایای اختیاری نیز می باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد
کنترل از طریق پیامک
ارتباط با سیستم BMS با استاندارد KNX
ارتباط با سیستم کنترل موتورخانه
اتصال به سنسور رطوبت
اتصال به سنسور کف
اتصال به سنسور دمای محیط خارج

امضای mahna


جی پایپ تولید کننده انواع لوله پنج لایه و اتصالات پرسی
http://gpipeco.ir
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :