toplan
ارسالی ها : 1
عضویت : 1 /8 /1397

از آنجایی که ممکن است شما از مکتب های فکری تدریس زبان انگلیسی آگاه نباشید، خیلی ساده مثال هایی از این روش تدریس ارائه می شود که به راحتی می توانید این روش را بشناسید و بتوانید در انتخاب بهترین معلم زبان موفق باشید. گفته می شود که Grammar translation method پایه هیچ مکتب فکری نیست. در واقع نه می توان گفت پیرو مکتب ساختار گرایی است و نه پیرو مکتب فکری شناخت گرایی؛ حتی گفتی است که از اصول مکتب فکری سازنده گرایی هم پیروی نمی کند.
بنابراین فعالان در عرصه تدریس زبان انگلیسی در دهه های اخیر تغییرات زیادی در نحوه آموزش زبان انگلیسی داده اند. برای اینکه این روش را بهتر بشناسیم برگردید به دوران مدارس خود خصوصاً افرادی که دهه شصت و اوایل دهه هفتاد بودند؛ معلمان زبان انگلیسی در مدارس از این شیوه برای تدریس استفاده می کردند.

مهمترین فاکتورهایی که در این روش تدریس، بیشتر به آن توجه شده عبارتند از: حفظ شدن لغات، قواعد زبان، ترجمه متن زبان انگلیسی به زبان فارسی و ... . معلمان زبان انگلیسی در دهه های قبلی بیشتر به این روش اهمیت می دادند. معمولاً بعد از تدریس باید برای اطلاع از سطح یادگیری زبان آموز، ارزیابی هم انجام شود. به همین دلیل زمانی که با این روش، تدریس می شود معلم زبان خیلی ساده و بی دردسر می‌توانست از دانش آموزان یا زبان‌ آموزان خود ارزیابی به عمل آورد.
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :