اقدامات موسسین شرکت برای ثبت شرکت سهامی
بازدید : 181 | چهارشنبه 07 شهریور 1397 - 15:26
kare
ارسالی ها : 5
عضویت : 1 /11 /1396

برای تأسیس و ثبت شرکت های سهامی لازم است که موسسین برای اموری که شرکت در آن زمینه فعالیت خواهد کرد و در اساسنامه به عنوان "موضوع شرکت" قید خواهد شد، از مراجع ذیربط یا اتحادیه صنفی، مجوزهای لازم یا پروانه کسب دریافت نمایند، در غیر این صورت، اداره ثبت شرکتها از ثبت شرکت خودداری می کند و باید برای نام شرکت، از مرجع ثبت، نظر موافق دریافت کند.
موسسین می بایست حداقل 20% سرمایه شرکت را خودشان تعهد کنند و لااقل 35% مبلغی که تعهد کرده اند را در حسابی به نام "شرکت در شرف تاسیس" که در نزد یکی از بانک ها افتتاح می کنند، واریز نمایند. پس از تهیه طرح اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام، آن ها را همراه اظهارنامه ای که تکمیل خواهند کرد، به مرجع ثبت، تسلیم نمایند.
هر گاه قسمتی از تعهد موسسین به صورت غیر نقد باشد، لازم است که عین آن یا مدارک مالکیت آن را، در همان بانکی که برای پرداخت مبلغ نقدی، حساب باز کرده اند، بسپارند و گواهی بانک را که در این خصوص صادر می شود به همراه سایر ضمائم اظهارنامه، به مرجع ثبت، تسلیم نمایند. مرجع ثبت شرکت، پس از بررسی اظهارنامه و ضمائم و تطبیق مندرجات آن ها با قانون، اجازه انتشار اعلامیه پذیره نویسی را صادر خواهد کرد. تعهد موسسین می تواند به صورت غیر نقد باشد. در شرکت سهامی عام این نوع تعهد در سرمایه گذاری، اختصاص به موسسین دارد و پذیره نویسان نمی توانند سرمایه گذاری به صورت غیر نقدی داشته باشند. این امر از ماده 76 و تبصره ماده 6 لایحه اصلاح قانون تجارت مستفاد می شود.
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :