به چه کسی وکیل مهاجرت گفته می شود ؟
بازدید : 280 | شنبه 20 خرداد 1396 - 22:57
legalholdingco
ارسالی ها : 1
عضویت : 20 /3 /1396
محل زندگی : تهران

وکيل مهاجرت کيست ؟
پيش از پرداختن به وظايف وکيل مهاجرت ، بايد با حوزه ي تخصصي فعاليت هاي او آشنا شد و پرسيد که مهاجرت به چه معناست؟ پس از اين مي توان با خدمات وکيل مهاجرت آشنا شد مبني بر اينکه او چه کمک هايي مي تواند در جهت مهاجرت افراد به خارج از کشور کند. مهاجرت به معناي جا‌به‌جايي اهالي يک منطقه به منطقه‌اي ديگر است که البته در عرف امروز، و خصوصاً در عرف حقوقي، مقصود از مهاجرت، جابه‌جايي از يک کشور به کشوري ديگر است. به عبارت ديگر مهاجرت از شهري به شهر ديگر در داخل يک کشور، موضوع بحث وکيل مهاجرت نيست و معمولاً مباحث حقوقي خاصي نيز ندارد. جا به جايي و تداخل عناصر داخلي و خارجي کشورها است که منشأ پيدايش حقوق و تکاليف مي شود.

وکيل مهاجرت


نقل مکان از کشوري به کشور ديگر علل گوناگوني دارد. عده‌اي از شرايط سياسي کشور مبدأ مي‌گريزند و به کشوري ديگر پناه مي‌برند تا رژيم ساسي مطلوب خود را بيابند؛ عده اي به سوداي زندگي شغلي يا تحصيلي بهتر و به اميد کسب موفقيت روزافزون، رخت سفر برمي‌بندند. بسياري از کشورها از لحاظ شاخص هاي اقتصادي، وضعيت توسعه يافته تري دارند و از لحاظ علمي و آموزشي نيز، دانشگاه هاي مطرح و بزرگي را درون خود جاي داده اند. جنگ و ناامني، جست‌و‌جوي امنيت، بيماري‌هاي همه‌گير، قحطي، اوضاع نامساعد اقتصادي، بيکاري و بالاخره جايي بهتر براي زندگي، قرن‌هاست که از دلايل عمده‌ي مهاجرت به حساب مي‌آيد. از اين رو است که بيشترين تعداد مهاجران از منطقه‌ي خاورميانه هستند و جنگ و ناامني، خصوصاً در دهه هاي اخير، اين منطقه را به مهاجر فرست‌ ترين مناطق تبديل کرده است.
مهاجرت گاه براي کشور مقصد نيز صرفه‌ هاي اقتصادي دارد و براي آن مرز بوم، نيروي کار مناسب و ارزان فراهم مي‌کند. طبيعتاً شخصي که با هدف يافتن کار بهتر و درآمد بيشتر به کشور ديگري مهاجرت کرده است، آماده ي پذيرفتن شرايط کاري کشور مقصد و تلاش فراوان است و لذا کشور مقصد مي تواند با کمک اين تلاش گران، وضعيت اقتصادي خود را بهتر از قبل کند. مهاجرت دانشجويان و نيروهاي علمي نيز باعث گسيل شدن تعداد قابل توجهي از نخبگان و مخترعين و ايده پردازان به کشور هاي مقصد مي شود و اين امر مي تواند سطح بنيه ي علمي کشور مقصد را از جهات گوناگوني افزايش دهد.

وکيل مهاجرت


البته کشور هاي مقصد براي پيشگيري از برخي مخاطرات احتمالي، قوانيني خاص در مورد مهاجرت به کشور خود وضع مي‌کنند که اين امر باعث پديدآمدن ابعاد حقوقي مي‌شود و لزوم استفاده از وکيل مهاجرت را پررنگ مي‌کند. اين واهمه از مخاطرات احتمالي مهاجرت به حدي است که گاهي اوقات برخي کشور ها نظير دولت فعلي ايالات متحده‌ي آمريکا به رياست جمهوري دونالد ترامپ، مهاجرت‌پذيري از برخي از کشور ها را مطابق با معيارهاي خود، ممنوع اعلام مي‌کنند. طبيعتاً کشور هايي که چنين ممنوعيت‌هاي بي‌حد و حصري براي مهاجرت‌پذيري وضع نمي‌کنند، حداقل مقررات و شرايط دشواري را براي مهاجرين انتخاب مي‌کنند. وضع اين مقررات علاوه بر مسائل امنيتي، ناشي از وجود فرهنگ هاي مختلف نيز است. در واقع به ورود مهاجرين به يک کشور جديد، فرهنگ اين افراد وارد جامعه ي مقصد مي شود و مي تواند آن را تا حد زيادي دستخوش تأثيرات مثبت و منفي قرار دهد. همچنين ورود محصلين خارجي به يک کشور، مي تواند وضعيت درسي محصلان همان کشور را نيز دستخوش تغييراتي قرار دهد. به لحاظ اقتصادي نيز ورود يکسري از افراد که مصرف کنندگان و توليد کنندگان جديد آن کشور محسوب مي شوند، نياز به تحليل هاي علمي دارد و از اين روست که مقررات مهاجرت وضع مي شوند. بايد گفت که امروزه در جاي‌ جاي جهان و در کشور هاي مختلف، مقررات ملي هر سرزمين چنان گسترده و پيچيده شده است که افراد غير متخصص به تنهايي توانايي مهاجرت از کشور مبدأ به کشور مقصد را ندارند و لذا بهتر است به يک وکيل مهاجرت رجوع کنند. همچنين لزوم انجام تخصصي کارها و در نتيجه نيل به اهداف به صورت مطمئن‌تر، کاسته شدن از فشارهاي کار دستگاه قضايي و کم شدن معضلات و مناقشات حقوقي به لحاظ فعاليت مشاوره‌ اي و در نتيجه پيشگيري از بروز مشکلات حقوقي است که ما را به استفاده از وکيل مهاجرت رهنمون مي سازد. هلدينگ حقوقي راديو وکالت آماده ي ارائه ي خدمات لازم به متقاضيان براي مهاجرت به کشورهاي مختلف دنيا در زمينه هاي گوناگون اقتصادي، تحصيلي و ... است.


منبع :

http://legalholding.ir
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :