طراحی سایت با اصول سئو
بازدید : 500 | سه شنبه 16 خرداد 1396 - 19:53
novinwebsite
ارسالی ها : 3
عضویت : 16 /3 /1396


چند نکته مهم در رابطه با طراحی سایت با اصول سئو:

استفاده از متا تگ ها (برچسب ها) در طراحی سایت
توجه داشته باشید که بخش عمده ای از نتایج جستجو در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر از طریق برچسب ها بدست می آید . برچسب های عنوان هم به کاربر و هم به کراول های موتور جستجو کمک می کند تا راحتتر مفهوم مطالب در وب سایت فهمیده شود . و اینکه زوتر موضوع وب سایت را می توان تشخیص داد.لذا یکی از مهمترین فاکتورهای سئو استفاده درست و دقیق از تگ ها می باشد .
استفاده از Breadcrumbs (مسیر صفحات وب سایت)
استفاده از Breadcrumbs ها برای لینک سازی داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است و به ناوربری وب سایت کمک بزرگی می کند. لذا قبل از عنوان صفحه وب حتما از Breadcrumbs استفاده کنید .
لینک سازی داخلی صفحات وب سایت (بهینه سازی url های صفحات وب)
توجه داشته باشید که لینک سازی بهینه به کراول های گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر کمک می کند تا تمام صفحات وب سایت را بگردند لذا مدت زمان زیادی در وب سایت شما در حال گشت و گذار خواهند بود که می تواند به بالابردن رتبه وب سایت شما بسیار کمک کند . توجه داشته باشید وب سایت هایی که دارای لینک سازی داخلی خوب هستند همیشه دارای رتبه های بالای نتایج می باشند . از این رو بهتر است در لینک سازی داخلی وب سایت دقت زیادی داشته باشیم .
ایجاد نقشه سایت (نقشه xml)
برخی از وب سایت ها به دلیل نداشتن لینک سازی داخلی خوب یا ضعیف بودن آن موتورهای جستجو به راحتی نمی تواند تمام صفحات وب سایت را پیدا کند لذا برای رفع این مشکل شما باید برای وب سایت خود یک sitemap که دارای پسوند .xml می باشد درست کنید و آن را به وب مستر خود اد کنید تا با این روش موتور جستجو تمام صفحات وب سایت شما را کراول نماید و هیچ صفحه ای از یاد نرفته باشد .
شما می توانید در نقشه وب سایت اولویت صفحات را نیز مشخص نمایید تا موتورهای جستجو نیز بتوانند به راحتی صفحات وب سایت شما را اولویت بندی نمایند .
رعایت چگالی کلمات کلیدی در محتوای وب سایت
یک مورد مهم در سئو رعایت چگالی کلمات در متون وب سایت است که یک طراح وب سایت یا سئو کار خوب باید این را به درستی درک کند . شما بهتر است در هر موضوعی که فعالیت می کنید بهترین کلمات کلیدی که جستجوی بالایی دارند را به عنوان کلمات حساس خود در نظر بگیرید . و تمام متون سایت خود را در حول آن توسعه دهید . این به شما کمک بزرگی در رتبه بندی نتایج جستجو خواهد داشت .

منبع: طراحی سایت
امضای novinwebsite


طراحی سایت
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

chemistry21
ارسالی ها : 8
عضویت : 6 /1 /1396
محل زندگی : تهران
1 RE طراحی سایت با اصول سئو
یکشنبه 22 مرداد 1396 - 17:45

چگونه از کاهش ترافیک پس از طراحی مجدد سایت جلوگیری کنیم؟


در این مطلب به بررسی عوامل موثر بر کاهش ترافیک سایت پس از تغییر طراحی و قالب سایت می پردازیم.

برای هر وبسایتی این اتفاق می افتد که صاحبین آن روزی تصمیم به طراحی مجدد آن بکنند. این کار نیز علت های مختلفی اعم از تغییر فعالیت تجاری یا قدیمی شدن قالب سایت می تواند داشته باشد. علت این کار هرچه که باشد، روش صحیح خود را حتی برای بزرگترین وبسیات ها، میطلبد. در این بین نیز هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نمی باشد که بعد از تغییر قالب سایت با افت شدید ترافیک مواجه شویم.
با استفاده از نرم افزارهای CRM و کمی کار طراحی، می توان تا حدی از این مشکل جلوگیری کرد تا به یک فاجعه تبدیل نشود. در ادامه به بررسی مشکلات معمول در این راه می پردازیم و راه حل آنها را نیز مطرح می کنیم تا با خیال راحت تری دست به انجام این کار بزنید. با ما همراه باشید.
علت کاهش ترافیک سایت بعد از تغییر قالب و طراحی آن چیست؟
در ابتدا بایست به صورت کاملا واضح عرض کنیم که کاهش ترافیک بعد از طراحی مجدد سایت کاملا طبیعیست. دلایل متعددی نیز برای این ادعا وجود دارد. برای جلوگیری از کاهش ترافیک علاوه بر اینکه می بایست طراحی سایت سئو با دقت فراوانی صورت گیرد نکاتی وجود دارد که به طور حتم نسبت به رعایت آنها می بایست دقت کنید و از انجام موارد زیر خودداری کنید.
عدم استفاده از ریدایرکت
این عامل، یکی از شایعترین عوامل افت رتبه و ترافیک سایت بعد از طراحی مجدد آن می باشد. ریدایرکت یک صفحه، کاربر را به صفحه جدید منتقل می کند و برای موتور های جستجو نیز اندکی زمان می برد تا ارزش صفحه قبل را به صفحه جدید منتقل کنند.
تغییر محتوا
کلمات کلیدی یکی از قسمت های مهم در تغییر قالب سایت هستند. با تغییراتی که در صفحه ایجاد می شود، وزن کلمات کلیدی تغییر خواهد کرد و مطمئنا این عامل بر روی رتبه سایت تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین سعی کنید که نوشته های قبلی را عینا در صفحه جدید کپی کنید و از تغییرات جدی که وزن کلمه کلیدی را پایین می آورد خودداری فرمایید.
تغییر سایت
مشابه تغییر محتوا در سایت، تغییرات ایجاد شده در کد های سایت نیز بر روی موتورهای جستجو و رتبه ای که آنها به سایت می دهند تاثیر جدی خواهد گذاشت. تغییر تعداد درخواست ها و لینک های داخلی سایت می تواند بر روی این مسئله صحه بگذارد و تاثیر ناشی از این مسئله چند برابر گردد. خلاصه کلام اینکه معماری و ساختار سایت، تاثیر بزرگی بر روی رتبه سایت دارد.
چگونه از این افت ترافیک جلوگیری کنیم
همانطور که ذکر شد، کمی کاهش ترافیک بعد از تغییر قالب سایت کاملا قابل انتظار است. اما موارد احتیاطی نیز وجود دارد که می توان این افت ترافیک را به حداقل رساند. برای این کار می بایست سئو کلمات کلیدی را در طراحی جدید رعایت کنید، از نقشه سایت مناسبی برای نشان داده ساختار جدید سایت استفاده کنید و همیشه در ذهن خود بسپارید که تا آنجا که ممکن است از ریدایرکت استفاده نکنید.
همچنین برای کاهش ترافیک ناشی از تغییر قالب سایت می تواند از نرم افزارهای CRM نیز در هنگام طراحی قالب جدید، استفاده کنید و از مشکلاتی که در آینده ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری کنید. این راهکار یکی از بهترین راه های جلوگیری از افت ترافیک در مرحله پیاده سازی سایت جدید است و بهتر است به صورت همزمان با طراحی سایت از آن استفاده شود و پروژه طراحی سایت به خاطر ساخت CRM، متوقف نگردد.
پس همواره قالب سایت خود را به بهترین و هوشمندانه ترین شکل ممکن تغییر دهید. در صورتی که موارد دیگری نیز برای حداقل رساندن کاهش ترافیک در ذهن خود دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :