تأثیر برچسب بر سئو سایت
بازدید : 722 | سه شنبه 08 فروردین 1396 - 10:37
kian2137
ارسالی ها : 6
عضویت : 8 /1 /1396
محل زندگی : مشهد

تأثیر برچسب بر سئو وب سایت چقدر است و بهینه سازی تگ ها چطور باید انجام شود؟

یکی از کارهایی که باید برای بهینه سازی سایت انجام داد، درست کردن برچسب ها (Tag) ها است. از تأثیر برچسب بر سئو سایت باید به عنوان یک ابزار مهم برای جذب مخاطب استفاده کرد. هر چند که افراد زیادی در کار با آن دچار اشتباه می شوند.

در ادامه با طریقه کار با برچسب ها به طور کامل آشنا می شوید

برچسب چیست و تأثیر برچسب بر سئو سایت چقدر است؟

برچسب ها
در واقع برای دسته بندی مطالب استفاده می شوند. البته این دسته بندی با
دسته بندی کلی سایت (category) تفاوت دارند. تگ ها دسته بندی جزئی تری
ارائه می کنند و معمولاً شامل عبارات کلیدی یک مطلب هستند.

مهم ترین
تأثیر برچسب بر سئو سایت این است که از شلوغ شدن و دسته بندی های اصلی
جلوگیری می کند. فرض کنید یک وب سایت آموزش سئو دارید. مثلاً یک مقاله ممکن
است در مورد سئو باشد، و در آن به تأثیر حضور در فیسبوک صحبت شده باشد.
دلیلی ندارد که کاربر در منوی سایت دسته ای با عنوان فیسبوک (facebook)
ببینید. این برچسب گذاری است که باید مشخص کند کدام مقاله ها با فیسبوک
مرتبط هستند. در عوض می توان این مقاله را مثلاً در دسته ای با عنوان «شبکه
های اجتماعی» قرار داد.


بهینه سازی تگ ها و تأثیر برچسب بر سئو

برچسب ها
مطالب سایت را دسته بندی می کنند و به آن ساختار می بخشند. برای همین از
تأثیر برچسب بر سئو نمی توان غافل شد. چند نکته را برای بهینه سازی برچسب
ها باید رعایت کرد

اول
اینکه برچسب ها نباید خالی بمانند. یعنی باید به گوگل نشان بدهید که برچسب
هایی که ایجاد کرده اید واقعاً لازم بوده اند. برای این کار باید مقالات
زیادی در برچسب ها قرار بگیرند.

مثلاً
نباید یک برچسب فقط ۲-۳ مطلب داشته باشد. از طرف دیگر استفاده بیش از حد و
نا مرتبط از تگ هم خوب نیست. به علاوه یک مطلب با برچسبی که به آن زده می
شود واقعاً باید مرتبط باشد. معمولاً ۳ تا ۵ برچسب برای مقاله کافی است.

دوم اینکه برچسب باید کوتاه و خلاصه باشد. مثلاً ۲ تا ۳ کلمه. اگر وب سایت شما در عبارات لیوان کاغذی و چاپ لیوان کاغذی قرار هست سئو شود بهتر است که از برچسب مناسب و کوتاه استفاده کنید. در نظر داشته باشید سئو سایت از طراحی سایت مهمتر می باشد.

سومین مسئله این است که برچسب ها باید برای کاربر جذاب باشند. مثلاً تگ «بهینه سازی تصاویر» احتمالاً پر مخاطب تر از «تصاویر مناسب» است.

تأثیر برچسب بر سئو در جهت منفی

برخی از
سایت ها از تعداد زیادی برچسب استفاده می کنند ولی در صفحه اول گوگل قرار
دارند. اشتباه نکنید! ترفند استفاده از برچسب های زیاد ارتباطی با موفقیت
آنها ندارد. ممکن است این سایت در زمینه های دیگر قدرتمند ظاهر شده باشد یا
سایت های رقیب ضعیف بوده باشند. مطمئناً اگر سایت مذکور برچسب هایش را هم
مدیریت می کرد، مخاطبان بیشتری را می توانست جذب کند.

بنابر این یادتان باشد که استفاده بیش از حد و ایجاد تعداد زیادی برچسب تأثیر منفی بر سئو دارد.
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

chemistry21
ارسالی ها : 8
عضویت : 6 /1 /1396
محل زندگی : تهران
1 RE تأثیر برچسب بر سئو سایت
پنجشنبه 18 خرداد 1396 - 16:37

ممکن است در مورد شگفتی های سئو در کسب و کار اینترنتی چیزهایی شنیده باشید و علاقه مند باشید بیشتر با این مبحث آشنا شوید، در این مقاله به شما خواهم گفت سئو چیست و چرا باید سایتمان را سئو کنیم. سئو یا SEO از حروف ابتدای کلمات Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور های جستجو تشکیل شده است. زمانی که صحبت از سئو کردن سایت می شود منظورمان مجموعه اقداماتی است که باعث می شود کاربران بتوانند راحت تر از طریق نتایج رایگان موتور های جستجو به وب سایت ما دسترسی پیدا کنند و در نتیجه ترافیک ارگانیک بیشتری از طریق موتور های جستجو به سایتمان وارد خواهد شد. SEO را میتوان اینگونه نیز تعریف کرد: ” کلیه کارهایی که برای افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایتمان از طریق نتایج ارگانیک موتور های جستجو انجام می دهیم SEO نامیده می شوند“.به زبان ساده سئو کردن سایت به شما کمک می کند تا وقتی فردی کلمه ی مورد نظر شما را در سایت هایی مثل گوگل جستجو می کند، سایت شما بالاتر از سایت رقبایتان نمایش داده شود. البته SEO یک رقابت تمام عیار است و فردی در این رقابت برنده است که بیشتر و هوشمندانه تر از رقبایش تلاش کند.


سئو چیست


هدف از سئو چیست و چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

زمانی که شما کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی می کنید در مرحله اول بعد از راه اندازی وب سایت و قرار دادن محصولات بر روی سایتتان باید کاری کنید تا مردم سایت شما را ببینند و با محصولات و خدمات شما آشنا شوند. اگر کسی وارد سایت شما نشود هیچ خریدی هم اتفاق نخواهد افتاد. برای اینکه افراد را به سایتتان بیاورید دو راه پیش رو دارید:

خرید بازدید کننده از راه های مختلف

تولید محتوا و سئو کردن سایت
اگر راه اول را انتخاب کرده اید تقریبا به ازای هر نفر که قرار باشد از سایت شما بازدید کند باید مبلغی بین ۲۰۰ تا چند هزار تومان هزینه کنید ویژگی منحصر به فرد این روش این است که در بیش از ۹۰ درصد کسب و کار ها، هر وقت بودجه تبلیغاتی قطع شود بیش از ۸۰% بازدید های سایتتان را از دست می دهید! برای این روش تنها یک مزیت وجود دارد و آن هم نتایج لحظه ایست، یعنی زمانی که شما کمپین تبلیغاتی خودتان را شروع می کنید از همان لحظه نتایج آشکار می شود.اما اگر راه دوم را انتخاب کرده اید می توانید تقریبا به صورت رایگان کاری کنید که هر روز صد ها یا هزاران علاقه مند به وب سایت شما مراجعه کنند و شما میتوانید محصولاتتان را به آنها معرفی کنید. اگر اصول سئو و اصول تولید محتوا را به درستی رعایت کنید می توانید مخاطبانی کاملا علاقه مند به زمینه کاریتان را به وب سایتتان جذب کنید که هزینه این کار از طریق تبلیغات معمولا به ازای هر نفر بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است، این به این معنی است که اگر شما روزانه ۱۰۰ نفر علاقه مند را از طریق سئو به سایتتان جذب کنید معادل این است که حداقل ۱۰۰ هزارتومان برای تبلیغات هزینه کرده اید. هرچه موضوع کاری شما تخصصی تر باشد این قیمت بالاتر خواهد بود. مزیت تولید محتوا و سئو این است که شما در طول زمان بازدید کننده دریافت می کنید و نیازی نیست به ازای هر بازدید کننده مبلغی بپردازید. عیب این روش این است که شما باید زمان قابل توجهی صرف یادگیری اصول سئو و بهینه سازی سایتتان برای موتور های جستجو کنید.هر چند تولید محتوا و سئو زمان قابل توجهی نیاز دارد اما با یادگیری اصول سئو می توانید در کوتاهترین زمان ممکن نتایج قابل توجهی خلق کنید که شاید برای رقبایتان سالها به طول بیانجامد. از طرف دیگر اگر روش های اصولی تولید محتوا مانند تولید محتوای همیشه سبز را یاد بگیرید می توانید کاری کنید تا جذابیت مطالب سایتتان برای مخاطبان در طول زمان کاهش پیدا نکند.


این مطلب را از دست ندهید : اصول موفقیت در بازاریابی تلفنی
یک اشتباه در مورد سئو SEO

به دفعات مشاهده کرده ام افرادی تحت عنوان سئو مبالغ قابل توجهی از شرکت ها و کسب و کار های اینترنتی دریافت می کنند تا به قول خودشان سایت آنها را سئو کنند و در یک کلمه کلیدی پر رقابت آنها را به جایگاه اول برسانند! اتفاقی که می افتد این افراد حساب Adwords گوگل را به مبلغ مشخصی شارژ می کنند و یک تبلیغ برای سایت شما سفارش می دهند. با اینکار سایت شما تا مدتی که بودجه تبلیغاتی شما تمام نشده است در بالای نتایج باقی می ماند اما بعد از تعداد مشخصی کلیک سایت شما دیگر در ابتدای نتایج نخواهد بود! این روش Search Engine Marketing یا بازاریابی موتور های جستجو نام دارد و با SEO کاملا متفاوت است و در حقیقت کاری این افراد انجام می دهند نوعی کلاهبرداری در حوزه بازاریابی اینترنتی است.

زمانی که صحبت از سئو می شود منظورمان فقط نتایج Organic یا طبیعی یا رایگان موتور های جستجو است. حتما مشاهده کرده اید که زمانی که در گوگل چیزی را جستجو می کنید بعضی از نتایج با ظاهری متفاوت در بالا و در انتهای نتایج دیده می شوند که در کنار آنها عبارت Ad یا Sponsered درج شده است. این نتایج در واقع نتایج تبلیغات در گوگل هستند و به ازای هر کلیک مبلغی از تبلیغ دهنده کسر می گردد.


تبلیغات در گوگل
در تصویر بالا می توانید عبارت Ad را در کنار نتیجه غیر ارگانیک مشاهده کنید که نشان می دهد این نتیجه، تبلیغات گوگل است. در حقیقت سایت اول باید برای هر کلیک مبلغی در حدود ۱ دلار پرداخت کند اما سایت دوم با استفاده از سئو توانسته خود را به اولین نتیجه صفحه نتایج موتور جستجو ( SERP ) برساند.


انواع روش های سئو

روش ها و تکنیک های سئو را به صورت های مختلفی طبقه بندی می کنند. یکی از این طبقه بندی ها به صورت زیر است:

سئو داخلی سایت یا On-Page SEO

سئو خارج سایت یا Off-Page SEOسئو چیست

سئو داخل سایت یا On-Page SEO

سئو داخل سایت همانطور که از نامش پیداست فقط به سایت شما مربوط می شود. سئو داخل سایت تا حد زیادی تحت تاثیر سیستم مدیریت محتوایی است که شما استفاده می کنید. اگر سایت شما امکانات خاص و ویژه ای نیاز ندارد، پیشنهاد من به شما استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس با داشتن هزاران قالب و افزونه رایگان این امکان را به شما می دهد تا بتوانید اکثر ایده هایی که در سر دارید را بدون نیاز به کد نویسی خودتان اجرا کنید. از مزیت های ویژه وردپرس، سادگی و استاندارد بودن قالب های آن از نظر سئو می باشد. البته اگر از سیستم مدیریت محتوای دیگری استفاده می کنید به این معنی نیست که نمی توان سئوی آن سیستم را ارتقا داد اما در وردپرس معمولا کارها بسیار راحتتر قابل انجام است و بسیاری از موارد مورد نیاز سئو قبلا در این سیستم پیش بینی شده است.در سئو آن پیج شما کارهایی که شما باید انجام دهید به ۲ بخش تقسیم می شود:

بهینه سازی ساختار سایت مطابق اصول سئو

بهینه سازی محتوای سایت مطابق اصول سئو

این مطلب را از دست ندهید : چرا کسب و کار های کوچک به وبسایت نیاز دارند؟بهینه سازی ساختار سایت قسمتی است که به سیستم مدیریت محتوای شما مرتبط است. اگر از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی استفاده می کنید باید از برنامه نویس خودتان بخواهید ساختار سایت شما را مطابق اصول سئو سایت استاندارد سازی کند و نکات پر اهمیت را در طراحی سایت رعایت کند. سیستم های مدیریت محتوایی (CMS) مانند وردپرس که متن باز هستند معمولا در این زمینه تقریبا چیزی کم ندارند و بسیاری از امکانات را می توان با چند کلیک و نصب یک افزونه بر روی آنها راه اندازی نمود.بهینه سازی محتوا اما کاملا به شما وابسته است و تقریبا ارتباطی به سیستم مدیریت محتوایی که استفاده می کنید ندارد. برای بهینه سازی محتوا شما باید روش های اصولی تولید محتوا، نحوه پیدا کردن و استفاده از کلید واژه ها، استفاده از تصاویر، لینک بیلدینگ و نحوه قالب بندی محتوا و موارد این چنین را بلد باشید تا بتوانید محتوایی کاملا بهینه برای موتور های جستجو تولید کنید.برخی از پارامتر های موثر در بهینه سازی محتوا به شرح زیر است :انتخاب یک یا دو کلید واژه اصلی برای هر صفحه

SEO Friendly بودن آدرس صفحه و استفاده از کلید واژه در آدرس صفحه

استفاده از عنوان مناسب در برگیرنده کلید واژه

تعریف درست متا تگ های عنوان و توضیحان Meta Title , Meta Description

استفاده درست از سرتیتر های H1 , H2 و H3

نوشتن محتوای مفید برای کاربر و عدم استفاده بی حد و اندازه از کلید واژه در صفحه

استفاده درست از لینک های داخلی و خارجی در هر صفحه

استفاده درست از تصاویر و ویدیو در صفحات

سئو خارج سایت یا Off-Page SEO

آنچه در خدمات سئو خارج از سایت یا Off-Page مد نظر است، مجموعه اقداماتی است که هیچ ارتباطی به محتوا و ساختار سایت شما ندارد و در حقیقت بر روی وب سایت های دیگر اتفاق می افتد. سئو Off-Page از آنجا برای موتور های جستجو دارای اهمیت است که به طور طبیعی قسمت عمده ای از آن توسط کاربران صورت می گیرد. در واقع موتور های جستجو فرض را بر این گذاشته اند که مطالب وب سایت های مفید توسط کاربران در اینترنت باز نشر پیدا می کند یا کاربران این مطالب را به یکدیگر معرفی می کنند.برخی از موارد موثر در سئو آف پیج به شرح زیر است:لینک بیلدینگ

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیس بوک، توییتر و …طبقه بندی تکنیک های سئو از نظر تطابق با الگوریتم های گوگل

موتور های جستجو همیشه سعی دارند بهترین نتیجه را به کاربران نمایش دهند تا کاربرانشان را از دست ندهند، به همین منظور همیشه تلاش می کنند تا جلوی فعالیت های جاه طلبانه وبمستر ها برای تصاحب غیر منصفانه نتایج اول را بگیرند. در این میان گوگل مهمترین موتور جستجویی است که برای مبارزه با این تلاش ها الگوریتم های پیچیده ای را طراحی کرده است. در واقع همه دوست دارند در کلمات کلیدی مهم برای کسب و کارشان اولین نتیجه صفحات نتایج (SERP) باشند، اما گوگل می خواهد این جایگاه در اختیار بهترین و شایسته ترین سایت قرار بگیرد و هر زمان متوجه شود سایتی از اصول سئو برای تغییر بازی به نفع خودش سوء استفاده می کند، آن سایت را جریمه می کند.اگر میخواهید سایت شما جز آن دسته از سایت هایی که جریمه می شوند نباشد باید قوانینی که گوگل اعمال کرده است را نقض نکنید!

تکنیک های سئو از نظر ریسک و میزان تطابق با اصول سئو به دو دسته تقسیم می شوند:

تکنیک های کلاه سیاه یا Black Hat SEO

تکنیک های کلاه سفید یا White Hat SEO

این مطلب را از دست ندهید : تفاوت های تبلیغ نویسی و محتوا نویسی


تکنیک های بهینه سازی کلاه سفید

تکنیک های کلاه سفید در حقیقت تکنیک ها و روش هایی هستند که موتور های جستجو از جمله گوگل از وبمستران میخواهند مطابق آن محتوا تولید کنند. در حقیقت تمرکز این روش ها بر ارائه محتوای کیفیت به کاربر است و به وبمستران گفته می شود چه نکاتی را در هنگام تولید محتوا رعایت کنند تا مطالب آنها توسط موتور های جستجو نیز بهتر درک شود و کاربران راحت تر بتوانند این مطالب مفید را از طریق موتور های جستجو پیدا کنند.


تکنیک های بهینه سازی کلاه سیاه

این تکنیک ها در واقع فقط به منظور فریب دادن موتور جستجو به کار می روند و وبمستر ها و سئو کار ها با استفاده از این روش ها سعی می کنند در عملکرد رنکینگ موتور های جستجو مداخله کنند تا نتیجه دلخواهشان از رقبا بالاتر نمایش داده شود. در واقع در این روش ها وبمستر کاربر و نیاز های او را در نظر نمی گیرد و فقط برای ربات ها موتور جستجو سایتش را بهینه می کند. گوگل و سایر موتور های جستجو همیشه مخالفت خود را با این روش ها اعلام کرده اند. چند سال قبل استفاده از این روش ها چنان شدت گرفت که اغلب موتور های جستجو در تشخیص نتایج صحیح و مورد نیاز کاربر دچار اشتباه می شدند به همین دلیل گوگل پیش قدم شد و الگوریتم های پیچیده ای برای تشخیص این روش ها طراحی کرد. امروزه گوگل توانسته این سو استفاده ها را تا حد زیادی مهار کند و تقریبا تمام سایت هایی که از روش های کلاه سیاه برای حضور در صفحه اول گوگل بهره می بردند از صفحات نتایج حذف شده اند یا به صفحات آخر منتقل شده اند.


تکامل مستمر الگوریتم های سئو

الگوریتم های موتور های جستجو در سال های گذشته هزاران بار تغییر کرده اند و تکنیک های سئو هم همیشه همراه با این تغییرات تغییر کرده اند. این تغییرات به صورت مستمر ادامه خواهد یافت و شما هم برای اینکه بتوانید نتایج خوبی از سئو بگیرید باید همیشه اطلاعات خودتان را مطابق تغییرات موتور های جستجو بروز نگه دارید. در ضمن قیمت سئو سایت نیز با توجه به آنمالیز آن مشخص می گردد
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

sandwichpanel
ارسالی ها : 1
عضویت : 24 /2 /1398
محل زندگی : tabriz
2 RE تأثیر برچسب بر سئو سایت
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 - 12:36

ممنون از سایت خوبتون
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

ehsan7n
ارسالی ها : 2
عضویت : 5 /3 /1398
محل زندگی : tabriz
3 RE تأثیر برچسب بر سئو سایت
یکشنبه 05 خرداد 1398 - 09:23

ممنون از مطالب خوبتون
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :