همه چیز در مورد کاشت موی طبیعی
بازدید : 474 | دوشنبه 22 آذر 1395 - 14:02
masoud1313
ارسالی ها : 1
عضویت : 22 /9 /1395
محل زندگی : tehran
تشکر شده : 1

کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT دو نوع تکنیک کاشت مو می باشند که برای پیوند موی طبیعی از این دو روش استفاده می شود .در مواقعی که این دو روش با یک دیگر استفاده می شوند به آن کاشت موی ترکیبی گفته می شود،در ادامه این دو روش را به صورت کامل توضیح داده ایم.
ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر تصمیم به کاشت مو دارید برای چند دقیقه وقت خود را به ما بدهید و این مقاله را مطالعه نمایید.
کاشت مو به روش Fut
این روش برای افرادی در نظر گرفته میشود که از Hair Line (خط رویش مو) که از آخرین چین در قسمت پیشانی یا چهار انگشت بالاتر از ابرو در نظر گرفته شده و در مردها خط رویش مو به صورت M طراحی شده و در خانم ها به صورت نیم دایره طراحی می شود.
در این روش یک فلپ(یا نوار باریکی به ابعاد ۱٫۵*۱۶ از پشت گوش سمت راست تا پشت گوش سمت چپ) برداشته شده که با کمک میکروسکوپ های دیجیتال (مانیتوری) یا (لنزی) از پشت سر یک فلپ برش داده می شود و گرافت ها از بافت چربی جدا گشته و متناسب با نیاز طاسی سر مریض تقسیم و جدا سازی می شوند و در قسمت جلوی سر (خط رویش مو) کاشته میشودکه این روش یکی از ظریف ترین روش های کاشت مو است.


گرافت ها به صورت تکی تکی یا دوتا دوتا در قست جلوی سر کاشته می شود و برای قسمت میانی یا همان کف سر از گرافهای ۳تا ۳تایی تا چند تایی استفاده می شود.در این روش به صورت میانگین۳۰۰۰ تا۵۰۰۰ هزار تار مو بدست می آید.
کاشت مو به روش Fit
در این روش از تکنیک دونه دونه برداشتن و دونه دونه کاشتن با استفاده از دستگا ه هندپیس یا هلدر دستی انجام می شود.این روش یکی از جدیدترین روش های کاشت موی طبیعی در علم پزشکی و زیبایی در نظر گرفته شده است.
از قسمت پشت سر که عاری از هرمون ریزش و یا ژن ریزش مو است برداشت شده و کاشته می شود از این روش برای افرادی که دارای موهایی با تراکم کم هستند یا قسمت طاسی در پشت سر یا ( ورتکس ) دارند در نظر گرفته می شود .


این تکنیک تعدادی برابر با ۴۰۰۰-۶۰۰۰هزار تار موی یا ۲۰۰۰گرافت قابل برداشت در اختیار پزشک قرار می دهد که هر گرافت برداشت شده چند شاخه ای بوده(۲-۶)تار مو در هر گرافت که متناسب با ژن بیمار برداشت می شود و جز یکی از پرتراکم ترین کاشت ها محسوب می شود.
کاشت مو به روش ترکیبی
در این روش که کاملا از نام آن مشخص است ، از هر دو روش Fut و Fit استفاده می کنند .روش کار در این مورد به این شکل می باشد که اول روش Fut انجام می شود و بعد از پایان این روش از روش Fitt استفاد می شود.

این روش به خاطر تراکم بالایی که نسبت به روش های تکی دارد برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که طاسی بیشتری دارند و یا افرادی که می خواهند سرشان از تراکم بیشتری بر خوردار باشد پیشنهاد می شود.
طراحی خط کاشت مو در آقایان
طراحی خط کاشت مو یکی از قسمت های مهم کاشت است ، زیرا خط رویش مو اگر متناسب با چهره ی بیمار طراحی نشده باشد کل ارزش کاشت از بین می رود و چهره ی زیبایی ندارد . بر این اساس برای طراحی خط رویش مو نقاطی اندازه گیری می شود و متناسب با آن نقاط طراحی خط رویش مو انجام می شود ، که خط رویش مو حالت قرینگی داشته باشد و متناسب باچهره ی هر فرد و سلیقه ی هر وفرد قابل تغییر است .
بعضی از افراد علاقه دارند که خط رویش موهایشان از حالت طبیعی پایین تر باشد که این علاقه در بعضی از ملیت ها دیده می شود مانند عراق و عربستان و….. اما برای کاشت مو بهترین خط رویش مو ، خط رویشی است که به صورت MM برای مردان طراحی می شود که در قسمت شقیقه ها به حالت کرو یا حالت قوسی شکل طراحی می شود که این خط رویش مو یکی از طراحی های طبیعی و مناسب استدر سنین پایین تر ترجیح داده می شود که افراد انتخابی دارای خط رویش موهای مناسب باشد و پایین تر از حد نرمال نباشد زیرا در سنین بالا تر موهای خود فرد شروع به ریزش کرده و چهره ی زیبایی به بیمار داده نمی شود.
طراحی خط کاشت مو در بانوان
خط رویش مو در خانم ها متفاوت بوده و به صورت نیم دایره طراحی می شود.
قابل به ذکر است که خط رویش مو در ابتدا متناسب با اندازه گیری های تعیین شده طراحی می شود .
بعد از طراحی بیمار خط رویش خود را ملاحضه کرده و نظر های بیمار مورد توجه است .
تغییرات لازمه انجام می شود و زمانی که مورد تایید بیمار بود عمل شروع خواهد شد.

هزینه کاشت مو
برای تخمین هزینه کاشت مو معمولا نمی توان بدون ویزیت کردن بیمار هزینه را اعلام کرد زیرا اول از هر چیزی در قیمت دادن به بیمار مقدار بانک موی بیمار است و باید توسط پزشک چک شود و بعد از بازدید و مشخص کردن بهترین روش کاشتی که از کدام روش باشد ویا از هر دو روش یعنی به صورت ترکیبی باشد ، می توان هزینه کاشت مو را اعلام کرد.
معمولا در حالت عادی هزینه کاشت مو در حدود سه میلیون تا شش میلیون تومان می باشد البته با احتساب هزینه کلینیک و مواد مصرفی برای بیمار این مبلغ محاسبه می شود.
توصیه های قبل از کاشت مو:
۱:لطفا از مصرف سیگار و قلیان یک هفته قبل از انجام کاشت اجتناب نمایید.
۲:لطفایک هفته قبل از انجام کاشت از مصرف قرص هایی که خون را رقیق می کنن اجتناب نمایید. (طبق نظر پزشک مربوطه).
۳:لطفا از مواد مخدر و مشروبات الکلی یک هفته قبل از انجام کاشت اجتناب نمایید.
۴: لطفا از مصرف میوه و جگر و یا قرص هایی که باعث بالا بردن جریان خون می شوند مثل (ژلوفن, نوافن, ایپوپروفن) حداقل ۱۲ ساعت قبل از انجام کاشت اجتناب نمایید.
۵: بیماران دیابتی و یا کسانی که از داروهای کنترل کننده قند خون استفاده میکنند لازم است قبل از انجام کاشت مشاور خود را در جریان گذاشته و از یک هفته قبل از کاشت از رژیم دیابتی استفاده نمایند.
۶:بیماران قلبی-عروقی جهت انجام کاشت لازم است از پزشک مربوطه تاییدیه دریافت نمایند.
۷:لطفا کسانی که دارای موهای سفید هستند شب قبل از انجام کاشت موهای خود را رنگ نمایند.
۸:لطفا شب قبل از کاشت دوش بگیرید, شام سبک میل نمایید و وعده صبحانه را سبک و مناسب انتخاب کنید. از خوردن صبحانه هایی که دارای چربی بالا هستند(مثل کله پاچه, تخم مرغ و ..) خودداری نمایید.
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش

1 از masoud1313 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند : admin /

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :